ZÁHADA HLAVOLAMU

25. července 2013 v 14:27 | Ani |  Knížky a já
Jak víte z profilu, jsem velká milovnice Rychlých šípů a všech knih Jaroslava Foglara. Čtu je moc ráda a baví mě.
Přečetla jsem už Boj o první místo, Modrá rokle, Stínadla se bouří, Tajemství Velkého Vonta, Hoši od bobří řeky, Chata v Jezerní Kotlině.. no a pak ještě jsem přečetla časopisy Rychlé šípy. A teď si tady udělám takový menší referát o knížce ZÁHADA HLAVOLAMU.

Knížka ZÁHADA HLAVOLAMU je o chlapcích Rychlích šípů (Červenáček, Rychlonožka, Jarka Metelka, Jindra Hojer a MIREK DUŠÍN-jejich vedoucí klubu), kteří se v tomto díle snaží najít hlavolam-ježka v kleci a tím pomáhají k Velkému Vontství Vontovi
Otakaru Losnovi, ale Rychlé šípy nejsou nikdy ve Stínadlech vítáni, protože nejsou ze Stínadel, ale z Druhé strany a Vontové
nosí na klopi kabátu žluté špendlíky, takže si je Rychlé šípy taky opatří.(Mimochodem: vůbec jsem nevysvětlila kdo jsou Vontové co je Vontská organizace a kdo je Velký Vont: Vontové: tak si říkají Stínadelští chlapci a jsou hrozně krutí. Velké Vonství/Velký Vont:Je to někdo jako král, akorát že ne nad celou zemí, ale jen nad Stínadly -to je čtvrť- a do Stínadel nikdo jiný než Vontové, dospělí lidé a dívky ze Stínadel nesmí.No, a Vontská organizace je to všechno co se tam děje, velké Vontství, Vontská rada, Večer světel atd.) Otakar Losna zápasí o Velké Vontství se Štěpánem Mažňákem. Mezitím, když se začne volit nový Velký Vont, Rychlé šípy vyrábějí časopis TAM-TAM a píšou do něj všechny nové věci, co se dozvěděli ve Stínedlech.
Ve Dvorcích taky založili časopis, Sběrač a ten vyrábějí parta Tondy Plíhala a Bratrstvo Kočičí pracky (Bohouš, Dlouhé Bidlo a Štětináč). Nemají v tom ale tak dobré zprávy jako Rychlé šípy ve svém TAM-TAMU. Jednou se ale stalo, že se Rychlé šípy kdovíproč pohádali s Červenáčkem a ten od nich odešel. Jednou, když zrovna šli na volby Velkého Vonta do Stínadel (bez Červenáčka), uviděli, jak Tonda Plíhal chce bouchnout Červenáčka do hlavy a zachránili ho. Tak se spolu zase udobřili a Červenáček šel s nimi na volby. Nakonec Volby Velkého dopadli tak, že Losna vyhrál, protože vyndal ježka z klece a to nikdo neuměl (Losnu to naučil Jindra Hojer, protože Rychlé šípy našli deník Jana Tleskače a v něm byl postup na vyndání ježka z klece, kterého sám někde našel),ale přiběhl tam otec Štěpána Mažňáka a ježka v kleci mu sebral a odběhl pryč. Tak se rozpadla Vontská organizace a ostatní věci jsou až v dalším díle Rychlých šípů-v knize STÍNADLA SE BOUŘÍ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama