Prosinec 2013

Tak co jste dostali?

30. prosince 2013 v 11:58 | *Anii* |  Novinky...
Ahoj, tak co jste dostali? Já jsem dostala notebook, náramky, lesk na rty...no já si to všechno nepamatuju a nebudu vám to tady všechno psát, protože nemám čas, píšu recenzi na Harryho, 7.


Recenze: Harry Potter a princ dvojí krve

20. prosince 2013 v 14:41 | *Anii* |  Knížky a já
Brumbál bude Harrymu dávat soukromé hodiny, aby ho připravil na válku s Voldemortem, než zemře. Společně s Brumbálem se Harry na každé jejich soukromé hodině dostávají do vzpomínek, které potřebují ke zničení viteálů*. (*Voldemort rozdělil svoji duši na sedm dílů a díky tomu, když ho někdo zabije, dostane se do jiného kousku svojí duše, takže první způsob, jak jde Voldemorta zničit, který asi napadne každého, je, že Voldemorta musíte zabít sedmkrát, jenomže už dost těžké, je zabít ho jen jednou, takže ten, kdo by se o to pokusil, by byl nejspíš blázen. Druhá varianta ovšem byla, že zničíte všechny viteály, a Harry s Brumbálem logicky přistoupili na druhou variantu.). Jenže jedna vzpomínka, kterou Brumbál získal od profesora Křiklana (profesor lektvarů), byla upravená, takže věděli jen část pravdy, což bylo, že se Tom Raddle vyptával profesora Křiklana na viteály. Harry tu vzpomínku získal na pohřbu pavouka Aragoga, kde byl jenom on, Hagrid a profesor Křiklan, Harry si ale pro jistotu vzal jednu dávku felixe felicise (lektvar, který vám umožní mít po dobu účinkujícího lektvaru štěstí) a když byli profesor Křiklan a Hagrid opilí, dal mu profesor Křiklan svojí vzpomínku. Brumbál s Harrym se tedy ujistili, že Tom Raddle zvolil viteály a Brumbál už jeden zničil, a druhý zničil vlastně Harry, protože to byl Raddleův deník, který Harry rozbodl zubem baziliška. Třetí viteál se vydal hledat Harry ke skalám k pobřeží moře, kde našli jenom kopii viteálu se vzkazem od jakéhosi R. A. B., který už viteál ukradl před nimi. Brumbála to ale zjevně vysílilo...

Kdo zemřel z Harryho blízkých nebo přátel?Albus Brumbál, ředitel školy v Bradavicích.
Kdo ho zabil? Severus Snape, učitel obrany proti černé magiiKde a jak byl zabit? Na nejvyšší věži v Bradavicích, vražednou kletbou Avada kevadra

Není to o tomto díle sice ani zdaleka všechno, ale doufám, že vám stačí stručný popis. Myslím, že do týdne už bude recenze na další díl, který jsem už dočetla, ale ještě jsem neudělala recenzi.

Vánoce Vánoce přicházejí...

20. prosince 2013 v 14:19 | *Anii* |  Novinky...
Vánoce, vánoce přicházejí, no konečně, teda jako, né no konečně, spíš, bych chtěla říct, že jsem ráda, že tu ty Vánoce jsou, protože letos se mi vůbec nečekalo dlouho.
kdyžtak písničku Vánoce, Vánoce přicházejí najdete zde

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé po roce
Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

Proč si děda říci nedá,
tluče o stůl v předsíni
a pak běda,marně hledá
kapra pod skříní.

Naše teta peče léta na Vánoce vánočku,
nereptáme aspoň máme něco pro kočku, joo.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé,po roce
Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

Bez prskavek tvrdil Slávek
na Štědrý den nelze být
a pak táta s Minimaxem
zavlažoval byt.

Tyhle ryby neměly by maso míti samou kost,
říká táta vždy, když chvátá na pohotovost, jé.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé,po roce
Vánoce, Vánoce přicházejí,šťastné a veselé.

Jednou v roce na Vánoce
strejda housle popadne,
jeho vinou se z nich linou
tóny záhadné.

Strejdu vida děda přidá "Neseme vám noviny,"
čímž prakticky zničí vždycky večer rodinný, jé.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po roce Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

A když sní se,co je v míse,
televizor pustíme,
v jizbě dusné všechno usne
k blaženosti mé.

Mně se taky klíží zraky, bylo toho trochu moc,
máme na rok na klid nárok, zas až do Vánoc, jé.

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé,po roce
Vánoce, Vánoce přicházejí, šťastné a veselé.

Recenze: Harry Potter a Fénixův řád

7. prosince 2013 v 11:56 | *Anii* |  Knížky a já
Ahojky, chtěla bych vám představit knihu Harry Potter a Fénixův řád. Je to o tom, jak na školu čar a kouzel v Bradavicích nastoupí nová paní profesorka obrany proti černé magii a Harry nebude zrovna jejím oblíbencem. Je to ohavná nepříjemná stvůra, nechtěla bych se s ní potkat. Nosí růžovou mašli. Na Harryho si přímo zasedla. Jednou Harry ztratil trpělivost, začal na ní řvát a ona mu to oplatila týdnem školního trestu, měl psát perem, které psalo jeho vlastní krví a psal to sice na papír, ale když to dělal celý týden, vyryla se mu ta slova na kůži - Nemám vykládat lži. Řval totiž na profesorku Umbridgeovou tím způsobem, že jí s řevem vysvětloval, že lord Voldemort se opravdu vrátil a ona (ale to ani celé ministerstvo kouzel, takže na tom nezáleží)
mu za to dala školní trest, protože tomu nevěřila. Nebo věřila, ale stejně jako ministr kouzel Kornelius Popletal to nedávala najevo. V obraně proti černé magii je učila pouze teorii a říkala, že se to z teorie dá vyvodit, i když si dané kouzlo nebo kletbu nikdy předtím nevyzkoušíte. Proto se Hermiona rozhodla, že udělají kroužek obrany proti černé magii, ve kterém je bude učit Harry. Harrymu se to sice ani trochu nazamlouvalo, ale Hermiona už sjednala schůzku u Prasečí hlavy pro ty, kteří tam chtěli chodit. Mezi nimi byli také: Zachariáš Smith, Cho Changová, Fred, George, Neville Longbottom, Lenka Láskorádová (Lenka Střelenka),Ginny Weasleyová, Michael Corner a mnoho daších. Nazvali ho Brumbálova armáda.
Vůbec ale nevěděli, kde by mohli kroužek provozovat. Nakonec jim skřítek Dobby poradil komnatu nejvyšší potřeby.
Nakonec se tedy Brumbálova armáda scházela v komnatě nejvyšší potřeby.
Jak věděli členové Brumbálovy armády to, kdy je další schůzka? Hermiona udělala mince, podle kterých se vždycky dozví, kdy mají další schůzku, protože to samozejmě nešlo tak, že by to bylo každý týden stejné.

Kdo byl v tomto díle z Harryho blízkých zabit? Sirius Black
Kdo ho zabil? Belatrix Lestrangeová (jeho sestřenice!)
Kde, jak? V odboru záhad, vražednou kletbou Avada kevadra a poté spadl do záhadného oblouku, ze kterého ho nebylo možno dostat, tudíž ho nemohli pohřbít.

Sirius Black odkázal Harrymu dům na Grimmauldově náměstí číslo 13 a s ním i všechno, co v něm bylo, takže (k Harryho lítosti) i starého Siriusova domácího skřítka Kráturu.Advent

7. prosince 2013 v 11:23 | *Anii* |  Téma týdne
No, tak ADVENT.Co bych vám k tomu řekla? Tak za

1) Zítra je druhá adventní neděle a už se zapalujou 2 svíčky na adventním věnci!

2) Štědrý den je jen 2 dny po 4. adventní neděli!

a za

3) Věděli jste, že existuje i lego adventní kalendář? :D


Já ne! Ale chtěla bych ho. Co vy?