Leden 2014

Echu-echu-echu, smrk, smrk, smrk!;)

16. ledna 2014 v 11:04 | *Anii* |  Novinky...
Mám hroznou rýmu a kašel, takže jsem dneska nešla do školy. Ale to máte nejspíš i vy ostatní - rýmu, ne? To má teď ostatně každý. není to žádná novota. Tak hlavně hodně zdraví, já si už musím jít lehnout!

Dessy!!

16. ledna 2014 v 10:01 | *Anii* |  Novinky...
Achjo!
Dessy jsou fakt moje zkáza! Vůbec je nedokážu vyrobit! Ani nevím, v jakym programu a jestli ho vůbec máme stažený na pc!
Takže prosím prosím vás všechny sb, nebo spíš, všichni, kdo to čtou, poraďte mi, jaký program je na to nejlepší.
Já to zkoušela v KolourPaintu a v Open Office Impress (podobný program jako Power Point), ale já prostě nevim... Na tyhle věci já nejsem. Musela jsem si už vzít nějaký dess z nabídky, protože nic lepšího neumim. :(
Nebo, nevíte o někom, kdo na blogu dělá dessy na objednávku? Jestli ano, dejte mi prosím vědět. Moc díky.
Takhle vypadá ten nový, co tam mám teď. Je to z těch šablon/nabídky.

Lyžák

14. ledna 2014 v 17:08 | *Anii* |  Novinky...
Ahojky,
je to hrozná škoda, nemohla jsem jet na lyžák. Máma mi to nechce dovolit. Já vim, že většina z vás, co tohle čtou se asi divěji, ale já prostě nemůžu. Hrozně jsem se těšila a když jsme dostali pak papír, jestli jedem nebo ne. Máma k mému překvapení zakroužkovala NE. What? Nepochopila jsem to, ale to už je jedno. Stejně jsem o moc nepřišla, protože je tam stejně umělé zasněžování. A co vy, jedete na lyžák?

Noc

13. ledna 2014 v 15:03 | *Anii* |  Téma týdne
Noc...to je něco úžasnýho...může být temná noc (to už tak úžasný neni...)

a nebo noc plná hvězd...


No já nevim, ale na noci je něco zvláštního. Je jedna věc, která mě na noci děsí nejvíc. Smrt. V noci se umírá. A toho se děsím nejvíc. Já...nechci umřít ve spánku, já prostě chci umřít (radši nikdy..;)) radši někdy za bílého dne.
K tématu týdne Noc vám toho asi moc neřeknu..
Tak ahoj!!
Trippy Facebook Graphics (zdroj: Lps-Tery)

Víkend!!!!!!!!!!

10. ledna 2014 v 19:56 | *Anii*
Ahojky,
konečně víkend!!!! Žádné plány nemám, ale doufám, že se dostanu na blog. Tak jsem se rozhodla udělat takovou menší víkendovou bleskovku. Kdo chce, může si vyplnit:

1) Baví tě víc škola, nebo víkend?
2) Kdy máte lyžák (jestli ho teda máte)?
3) Jsi spíš šprt/ka nebo se moc neučíš?
4) Co máš v plánu na víkend?M
5) Co tě baví nejvíc na sobotě, neděli a pátku?
6) Co je dneska za den?

Konečně narozky!

8. ledna 2014 v 15:52 | *Anii* |  Novinky...
Ahojky,
sice je to dost opožděné, ale včera jsem vůbec neměla čas, takže jsem ke svým narozkám nestihla nic napsat.
Ale konečně je mi 12! Hrozně jsem se těšila a když jsem se konečně dočkala, uplynulo to až moc rychle. To asi znáte.


Dort sice není ten můj, ale v nejbližší době sem možná nějaké fotečky z narozenin dám. Dortu, dárků a tak. jestli vás to teda zajímá. Jestli ne, napište to do komentářů a já je sem dávat nebudu. Tak se mějte hezky a brzy snad zas!

2.část recenze: Harry Potter a Relikvie smrti

4. ledna 2014 v 16:19 | *Anii* |  Knížky a já
Omlouvám se, že jsem to rozdělila na dvě části, ale už jsem to tam prostě chtěla dát, a taky jsem se bála, že mi to dalo docela velkou práci a logicky jsem to nechtěla omylem překliknout...
Tak, tady to je...

Najednou se ale z Batildiny hrudi vynořil obrovitánský Voldemortův had - Nagini. Harry slyšel, jak dole klaply dveře...

Voldemort už šel, šel rázným krokem a Harry už ho slyšel....viděl ho...
Najednou se všechno kolem rozvířilo...a on už nebyl v Naginiho sevření. Harry chvíli nechápal, co se děje, ale pak pochopil...: Batilda byla Nagini...Voldemort věděl, že tam přijdou...
Hermiona se ho zeptala, co se tam nahoře stalo a on jí to řekl. pak se jí zeptal, jak je oba přemístila a ona řekla, že slyšela nahoře řev, syčení a plazení a najednou se otevřeli dveře a v nich stál Voldemort. Hermiona je stihla přemístit, ale nepřežila to Harryho hůlka...byla rozlomená na dva kusy.
Když měl tedy Harry hlídku před stanem, musel si půjčit Hermioninu hůlku. Sedl si před stan a čekal. Najednou zašustilo křoví a ven vyrazila sněhobílá laň. byl to patron. Harry nevěděl, čí to je patron. Byl ale nádherný a Harry si domyslel, že má asi jít za tou laní. Šel tedy za ní a myslel si, že asi musí uvidět toho, čí patron je. Po chvíli došli k zamrzlému jezírku a laň zmizela. Podíval se do potůčku a co nevidí - na dně jezírka byl Nebelvírův meč. Harry do něj skočil a chtěl vytáhnout meč, přes to, že byla zima. Voda byla ledová a Harry najednou cítil, že nemůže dýchat, medailonek na krku ho tlačil...když se Harry probral, ležel na břehu a vedle něho ležel Nebelvírův meč a Ron na něj křičel: "Zbláznil ses? Proč jsi lezl do té vody s tím krámem na krku???" Harry řekl, že mu moc děkuje, že mu zachránil život, ale teď že musejí ihned zničit viteál. Ron ho probodl Nebelvírovým mečem a potom šli zpátky za hermionou do stanu. Ta se na Rona tak rozeřvala....
Ron jim vyprávěl, že kdyžod nich utekl, přemístil se do nějakého lesa a tam že narazil na lapky.
O všechno ho obrali, ale on se nakonec zachránil a ukradl jednomu z lapků jeho hůlku a i tu svoji a rychle se přemístil. Tu ukradenou dal Harrymu.
Druhý den Ron Harrymu a Hermioně ukázal takové malé radio, do kterého nejspíš jako do jediného vysílali pravdivé informace. Ron se ho celé dny pokoušel naladit a jednoho dne se mu to skutečně podařilo, heslo bylo Albus.
Moderátor v radiu byl Lee Jordan, nejlepší kamarád Freda a George Weasleyových. Mluvilo tam také několik členů řádu a když radio přestalo vysílat, začnou to Ron, Harry a Hermiona rozebírat a Harry zapomene, že jméno Voldemort je tabu. Vysloví ho a v tu ráno se ozve: "PRÁSK"! - to se právě Smrtijedi/lapkové přemístili k jejich stanu. Hermiona namíří na Harryho hůlku a vysloví nějakou kletbu (už si nepamatuju jakou) a Harrymu se doslova zničí obličej, aby ho Smrtijedi/lapkové nepoznali. Doufala, že jí a Rona nepoznají.
Když je Smrtijedi/lapkové začnou vyslýchat a prohledají je, řekne Harry, že se jmenuje Vernon Dudley, chodí do Zmijozelu a že má tátu na ministerstvu. Ron řekne, že se jmenuje Bardy Weasley a Hermiona že se jmenuje Penelopa........já nevím, jaký měla to příjmení, ale pamatuju si, že jméno bylo Penelopa...Smrtijedi/lapkové nakonec nabydou dojmu, že Harry není Vernon Dudley, ale Harry, protože se mu zvírazní jizva na čele ve tvaru blesku.
Přemístí se s nimi tedy do domu Malfoyových a řeknou Belatrix, že je to Harry. Ta tomu nejdříve moc nevěří, ale potom pozná Hermionu a začne jí mučit a vyryje jí na ruku nápis Mudlovská šmejdka.
Harryho a Rona zavřou do sklepa, kde už byli: Lenka, výrobce hůlek pan Olivander a skřet Griphook. Najednou se do sklepa přemístí domácí skřítek Dobby a chytí se ho Lenka a pan Olivander a přemístí se k Billovi a Fleur do Lasturové vily.


Mezitím Belatrix pošle Červíčka pro Griphooka, aby zjistil, jestli je Nebelvírův meč pravý, protože se přímo děsila toho, že by někdo mohl vykrást její trezor...
No, prostě krátce předtím, než přišel Červíček do sklepa se tam přemístil Dobby. Když Červíček vstoupil do sklepa, Harry a Ron po něm sočili a vzali mu hůlku. Nejspíš ho ale omylem zabili. Griphook tedy šel nahoru za Belatrix a řekl jí (jak mu řekli Harry s Ronem), že meč je nepravý.
Potom se vydali nahoru i Harry, Ron a Dobby. Vzali rychle Hermionu, Malfoyovi ukradli Belatrixinu a jeho hůlku a přemístili se pryč. Když se přemisťovali, stihla na ně ještě Belatrix hodit nůž, který se zabodl Dobbymu do hrudi. To skřítka zabilo. Harry mu na zahradě Lasturové vily vykopal hrob.
Potom začali spřádat s Griphookem plány, že se vloupou do banky ke Gringottovým a ukradnou tam z Belatrixina trezoru viteál, který tam (jak se domnívali) byl. Griphookovi za to slíbili Nebelvírův meč.
Asi měsíc nato chtějí uskutečnit svůj plán. hermiona se pomocí Mnoholičného lektvaru přemění na Belatrix a používá také její hůlku. Nakonec se jim do trezoru podaří dostat, vezmou pohárek - viteál (myslím, že ten viteál byl pohárek, nejsem si tím jistá) a odletí na drakovi, který tam léta hlídal trezor.
Potom se (s pomocí Aberfortha, Albusova mladšího bratra) dostanou do Bradavic a vypukne bitva o Bradavice. Harry najde v hořící komnatě nejvyšší potřeby předposlední viteál a díky Crabbeho plamenovému kouzlu se zničí i ten předposlední viteál. Harry zachrání Draca Malfoye z hořící komnaty nejvyšší potřeby..


Potom Voldemort zabije Snapea, kvůli bezové hůlce, jedné ze tří relikvií. Snape mu dá svoje vzpomínky, ze kterých se Harry dozví, že Snape miloval jeho matku.
Potom Voldemort hlasitým hlasem oznámí, ať se Harry dostaví do lesa a Harry tam jde pod neviditelným pláštěm a nechá se zabít Voldemortem, ale to, že se chtěl nechat dobrovolbně zabít vytvořilo jakési ochranné kouzlo, tudíž Harry nezemřel, ale Voldemort si to myslel a všem řekl, že harry je mrtvý. Poručil Hagridovi, aby ho odnesl ukázat všem, že je mrtvý. Harry potom vyklouzl zpod neviditelného pláště.
Neville zatím usekl Naginimu Nebelvírovým mečem hlavu a už byly zničeny všechny viteály.
Potom Voldemort proti Harrymu vyslal vražednou kletbu, ale Harry použil Expeliarmus a kletba se obrátila proti Voldemortovi, takže ho zabila.
Potom si šel o všem popovídat do Brumbálovy pracovny s brumbálovou podobiznou a bezovou hůlkou si spravil tu svoji starou, s perem fénixe.

Nakonec si Harry vzal Ginny a měli spolu: Albuse Severuse, Lily Molly a Jamese Artura.
A Ron a Hermiona: Hugo a Rose.

Dess

4. ledna 2014 v 14:46 | *Anii* |  Prosím čtěte-je to důležité
No, ten dess...mělo tam být ještě něco napsané, ale nějak...no já nevim, prostě se to pokazilo a já fakt nevim...nejde mi to tam vložit, protože tam můžou být jenom soubory s koncovkou GIF, PNG A JPEG... ach jo.. A ještě jsem se chtěla Veru zeptat, jestli ještě chodí na svůj blog...ve škole jsem se jí na to ptala...už ani nevím, co mi odpověděla, ale dej mi vědět Veru, jo? Už docela dlouho jsi tu nebyla, tak se prosím zase někdy zajdi, jo? Dík. Pokud to čteš.
Jo a včera jsem si přečetla se zájmem Pinocchia, dostala jsem ho asi ve čtvrté třídě, ale nepřečetla jsem si ho. Nejspíš jsem ho zapomněla tady u babičky a teď jsem zrovna neměla co číst..tak jsem si ho včera přečetla. Kdo to znáte, mě se to moc líbilo, jen by tam nemuselo tolik lidí nebo celkově..nemuselo by se tam tak umírat. Ale jinak dobrý. Bohužel špatná zpráva je, že se mi rozbil ntb a musím psát z babiččina počítače. Ale to nevadí. už jsem oběhla Sb, tak se mějte zatím hezky a možná vám sem dneska dám i to pokráčko na Harryho. A navíc mi Lps Tery tady připomněla příšernou věc: POZÍTŘÍ SE JDE DO ŠKOLY!!!!


Recenze: Harry Potter a Relikvie smrti

3. ledna 2014 v 17:33 | *Anii* |  Knížky a já
Ahojky, napíšu tady STRUČNÝ článek o knížce, kterou jsem přečetla, je to Harry Potter a Relikvie smrti.V tomto díle se Harry dohodne se členy Fénixova řádu, že pro něj přiletí do Zobí ulice číslo 4 a vytvoří pomocí mnoholičného lektvaru 7 Harryů. Myslejí si, že o jejich cestě nikdo neví, ale to se pletli. I když vyslali na ministerstvo kouzel falešnou informaci, kdy budou Harryho přepravovat do Doupěte, Smrtijedi se to stejně dozvěděli a chtěli Harryho zabít. Tedy ne Smrtijedi, Voldemort ho chtěl zabít, protože tentokrát tam se Smrtijedy letěl i on. Ale on neletěl na koštěti, letěl jenom tak sám od sebe. Voldemortovi se sice nepodaří Harryho zabít, ale Snape kletbou Sectumsempra urazí Georgovi Weasleymu ucho. Nakonec se všichni v pořádku dostanou do Doupěte, až na Pošuka Moodyho a Mundunguse Fletchera.
Mundungus Fletcher vypil mnoholičný lektvar a stal se také jedním z Harryů, letěl sice s Pošukem Moodym, ale najednou zpanikařil a Pošuka srazilo nějaké omračovací kouzlo z koštěte, takže když spadl z té výšky, pochopitelně se zabil. Mundungus utekl.

V Doupěti se připravovali na svatbu Billa a Fleur a zanedlouho měla přijet i Fleuřina sestra Gabriela a její rodiče.
Když přijeli, tak pár dní nato už byla svatba. Harry ale musel vypít mnoholičný lektvar a vypadat jako jeden zrzavý pomocník z mudlovského baru, co byl poblíž Doupěte, takže si účastníci svatby mysleli, že je to příbuzný Weasleyových. Překvapivě tam byl pozván i Viktor Krum, který dřív (ve 4. a 5. ročníku) chodil s Hermionou.
Když byla hostina na počest Novomanželů v plném proudu.
Najednou se tam objevil patron Kingsleyho Pastorka, který říkal, že Smrtijedi jdou na ně a protože nefungovala ochranná kouzla, za chvíli se tam nejspíš dostali. Harry s Ronem a s Hermionou se přenístili na Totenham Cross Road (myslím, že se to tak jmenovalo) a šli do jakési hospody. V hospodě si ale povídají o Voldemortovi a vyslovují jeho jméno nahlas, protože nevědí, že to jméno je tabu. Okamžitě se před krámkem objeví dva mohutní Smrtijedi (Harry, Ron a Hermiona samozřejmě nevědí, že se jedná o Smrtijedy), ale protože je to čtvrť obydlená mudly, nezačali po nich hned metat kletby, to se rozumí. No jenomže to hned, to byla jen otázka času. Po chvíli se oba Smrtijedi zvednou, omráčí servírku a i po ostatních začnou metat omračovací kouzla. Harry, Ron i Hermiona samozřejmě okamžitě pochopí a omráčí oba Smrtijedy. poté jim vymažou paměť, aby si nic nepamatovali.
Potom se vydají do domu na Grimmauldově náměstí - domu po Siriusovi. Najdou tam Kráturu, který je nemá rád, ale co se dá dělat, musí u Harryho pracovat. Harry Kráturovi nakonec dá falešný medailonek s nápisem R. A. B., který - jak se mezitím zjistí - tam zanechal Siriusův bratr a kterého měl Krátura doopravdy rád a tak, když se dozvěděl, že falešný medailonek je po jeho milovaném pánovi, div, že se nezblázní. Řekne jim, jak to doopravdy bylo s pravým medailonkem:

Lord Voldemort jel s Kráturou do jeskyně, kam lord Voldemort ukryl medailonek-viteál a donutil ho, aby vypil lektvar a on do něj mohl ukrýt medailonek-viteál. Potom odjel a kráturu tam nechal. Krátura byl prý úplně vyčerpaný. Víte, jak se dostal z ostrava? Docela prostě a jednoduše - zavolal si ho jeho pán. I když se z té jeskyně ani do ní nedá přemisťovat, tohle na domácí skřítky neplatí. Jednoduše se tedy přemístil znovu za Siriusovým bratrem.
Potom si Ron vzpomněl, že když v 5.ročníku vyklízeli přijímací salon, narazili tam na ten medailonek, ale nešel jim otevřít, a tak ho vyhodili. už si myslela, že je všechno ztraceno, když si vzpomněli, že Krátura si hodně věcí bral k sobě do pelechu a tak se ho Harry zeptal, jestli si tam dal i ten medailonek. Krátura řekl, že ano, ale že mu ho ukradl ten zloděj Mundungus Fletcher.
Harry mu tedy poručil, aby Mundunguse do tří dnů našel a přivedl. Skřítek se tedy s hlasitým "PRÁSK!" přemístil pryč. Po třech dnech opravdu přivedl Mundunguse Fletchera a ten mu řekl, že prodával v Příčné ulici ty věci, které nakradl a mezi nimi byl i medailonek. Pak prý ale šla okolo nějaká babka s růžovou mašlí z ministerstva a zeptala se, jestli by jí neukázal povolení, že smí prodávat a Mundungus jí řekl, že žádné nemá, řekla mu, že pro jednou mu tedy odpustí, ale jen pod podmínkou, že jí dá ten madailonek. Mundungus jí ho tedy dal a šel si po svých.

Díky Mundungusovým informacím Harry, Ron a Hermiona zjistili, že medailonek má teď profesorka Umbridgeová, jejich bývalá učitelka obrany proti černé magii. Vypravili se tedy na ministerstvo kouzel a získali od profesorky Umbridgeové medailonek. Jenže když se přemisťovali na Grimmauldovo náměstí, chytil se Yaxley (Yaxley je jeden ze Smrtijedů pracujících na ministerstvu kouzel) Hermiony a přemístil se s nimi, takže ho Hermiona od sebe odtrhla a museli se přemístit jinam. Hermiona měla naštěstí s sebou kabelku, ve které uměla zvětšit obsah, takže se jí do ní vešlo úplně všechno. Měla v ní stan, ve kterém každou noc spali, a každou noc se stěhovali z místa na místo. Jednou se ale Ron rozčílil, a řekl Harrymu a Hermioně, že tady končí, že má hlad a tak. takže dál putovali bez Rona. Harry a Hermiona se rozhodli, že se přemístí do Godrikova Dolu, kde se Harry narodila bydlel tam, dokud mu Voldemort nezabil rodiče. Bydlel tam dřív také Brumbál. Z jeho rodiny už zbýval jenom jeho bratr Aberforth. Otce zavřeli do Azkabanu (kde také umřel), protože měl nějakou potyčku s mudly a jednoho nebo víc jich zmrzačil. Ve skutečnosti to ale udělal proto, protože kvůli nim jeho dcera Ariana (Brumbálově sestře) utrpěla vážné mentální zranění, když byla ještě malá a kvůli tomu nemohla nastoupit do Bradavic. Jednoho dne umřela její matka Kendra, takže zůstali už jenom Albus, Aberforth a Ariana. V tu dobu se ale Albus přátelil s Grindelwaldem (kterého později zabil) a při jedné šarvátece Grindelwalda s Aberforthem někdoc z nich omylem střelil kletbu, která zabila Arianu. Takže potom už tu zbyli jenom Albus a Aberforth a Albuse zabil minulý rok Severus Snape, takže zůstal jenom Aberforth, který teď dělá barmana v hospodě u Prasečí hlavy.

Teď ale zpátky k tomu, jak se Harry s Hermionou přemístili do Godrikova Dolu. Byl zrovna Štědrý večer. Šli na hřbitov a našli hrob Harryho rodičů a na náměstíčku našli také pomník Harryho rodičů. Když ale vycházeli ze hřbitova (samozřejmě pod neviditelným pláštěm a přeměnění mnoholičným lektvarem za pár mudlovského dědečka a babičku), Hermiony se zmocnil neklid, a říkala, že támhle se někdo pohnul a že je někdo sleduje. Potom se chtěli jít poohlédnout po Harryho domku, který našli na kraji Godrikova Dolu, ale když tu si všimli, že je pozoruje jakási stařenka, o které si Harry myslel, že by to mohla být Batilda Bagshotová. Vypadalo to ale, jako by je stařenka viděla. Přišli k ní blíž a ona jim pokynula a zvala je dovnitř. Pokynula Harrymu, aby šel za ní a Harmioně, aby tam zůstala. Harry tedy šel za ní a nahoře batilda promluvila hadí řečí: "Vy jste Potter?" (Harry samozřejmě nepoznal, že batilda mluví hadí řečí) Harry odpověděl: "Ano."
Batilda mu pokynula k nočnímu stolku a on si řekl, že tam asi bude schován Nebelvírův meč, o kterém si mysleli, že ho Batilda má a kvůli tomu i šli vlastně do Godrikova Dolu.

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ :P


Ach jo..:(

3. ledna 2014 v 15:35 | *Anii* |  Nejsem doma
Ach jo. Moc smutných věcí najednou. Zřejmě už víc lidí opustilo blogování a mě moje Sb chybí..
Např. Lucy Mountaingberg byla hrozně milá a Purple Whis/Skinni Minni 23 jsem ještě ani pořádně nepoznala, protože kopírovala Purple Wish. Doufám, že všechny moje ostatní Sb už tu zůstanou. Já vím, někdy mě taky třeba zrovna blogování nebaví, ale za pár dní se to zase spraví a už mě to zase baví.

Jsem teď u babičky, hobit byl fakt suprovej. Víc než suprovej. Četla jsem tu knížku a nejvíc jsem se minulý rok těšila na to, jak budou zajatí u elfů a Bilbo Pytlík (hobit) je díky svému prstenu, který zneviditelňuje zachrání. Jak nakonec odplujou v těch sudech...no prostě suprový. Hrozně se mi to líbilo.

Tyhle postavy mám nejradši..