Červenec 2014

Recenze: Miláčkové

20. července 2014 v 22:37 | *Anii* |  Knížky a já
Název knížky: Miláčkové
Autorka: Jacqueline Wilsonová

Knížka je rozdělená na dva deníky: Jeden vypráví Destiny a jeden Sunset.
Destiny i Sunset jsou dcery slavného rockera Dannyho Kilmana. Mají ale každá jiné matky - Sunset je deset let a žije se svou matkou a otcem (Dannym). Ale Destiny je jedenáct žije se svou matkou. Sunset a Destiny se trošku poznají na premiéře filmu kapely Milky Star, kde Danny Kilman také hraje. Danny ale dělá, že tam Destiny a její matka vůbec nejsou. Je to, když má Destiny narozeniny, má to jako dárek, ale vypadá to, že se její matce moc nepovedl. Taky že nevyvedl. Matka Destiny je zoufalá a proto si stopne taxíka, který jí doveze k Dannyho domu. Otevře jim Sunset, a tak se vlastně Destiny a Sunset poznají, ale pokazí to její (Sunsetina) matka - začne na ně řvát, ať vypadnou z jejího domu, nebo zavo.lá policii. Ony teda jdou.
Druhý den ve škole se Destiny dozví, že se pořádá talentová soutěž. Musejí tam všichni ze třídy. každá skupinka nebo jednotlivec si mají vybrat, co budou zpívat, hrát divadlo, tancovat.... Destiny se rozhodne, že bude zpívat - zpívá nádherně - má to po svém otci.
Mezitím si Destiny se Sunset dopisují.
Když nastane talentová soutěž, nejdřív je odpolední, kterou hodnotí porota sestavená z žáků, tam se ale Destiny vůbec neumístí, protože jí vůbec nikdo nezná a všichni hlasují ne podle toho jak to kdo umí, ale podle toho s kým se kamarádí. Když je ale večerní, kde je porota obsazená učiteli, Destiny dostane plný počet bodů a vyhraje. Video z talentové soutěže Destiny poslala Sunset. Sunset Destiny píše, že je video moc pěkné, ale že u nich doma je to hrozné. Táta s mámou se totiž pohádali a táta utekl s nějakou Liz. Odešla od nich jejich aq-pair Claudie i hospodyně Margareta i jejich pracovník John.
(Sunset) Jednou přišla Rose-May (manažerka Dannyho) k Sunset domů a říkala, že je v televizi nový pořad, ve kterých se ukazuje, jak zdědili děti celebrit to po nich, v čem vynikají. Rose-May říká, že by to Sweetie (malá pětiletá sestra Sunset) mohla zkusit, protože Sunset vůbec neumí zpívat. Když ale přijde ta paní od televize, Sweetie vypadne zub a udělá kolem toho strašný křik a ta paní od televize říká, že to asi nepůjde, tak to zkusí Sunset, ale to taky nejde. Pak Sunset něco napadne. Doběhne pro cédéčko od Destiny z talentové soutěže a přetočí to nakonec, kde Destiny zpívá. Paní od televize říká, že to je úžasné a Danny přizná, že je Destiny skutečně jeho dcera. A tak tam Destiny tedy přijede a začínají točit..........

**************************************************************************************************************************************

tak..co si myslím o knížce?? Taky * * * * * z pěti!!!!

Ošklivé káčátko

20. července 2014 v 13:43 | *Anii* |  Téma týdne
Někdy si já připadám, jako ošklivé káčátko..přála bych si ale, aby ze mě taky vyrostla krásná labuť. Tohle přirovnání ke mě ale nesedí. :( škoda :/ tak ale co si přát, že...Vlastně si tak asi jako to káčátko nepřipadám, asi i jsem no.. :( bohužel..ale třeba se to časem zpraví...co vy? Řekli byste, že jste ošklivé káčátko? :( Ne. protože nikdo z mých Affsek Ošklivé káče není :) to je dobře :) A náhodou, to káče, co jsem sem dala, vůbec není hnusné, že ne? Já vím že ne. A právě..svojí fotku vám sem dát nemůžu, ale řeknu vám, ten pocit, co to káčátko na obrázku má (nejspíš - odhad), mívám docela často. :( :) Ale ono vlastně ani tak moc nejde o to jak vypadáte..hlavní je radost z života!!!!

Takže si hezky užívejte prázky a ať se vám nikomu nic nestane!!!

LDT Rosička - nebudu tu

19. července 2014 v 22:30 | *Anii* |  Novinky...
Ahoj, takže, je mi to sice moc líto, ale jedu na tábor. Samozřejmě se tam moc těším, ale nebudu obíhat. Takže se prosím vás MOOC nezlobte, a byla bych ráda, kdybyste alespoň ohlašovali, když nebudete obíhat. Třeba Terísek, ta už tady u mě na blogu pěkně dlouho nebyla, a přitom já poctivě obíhám u ní...nechci tě nějak buzerovat, Teri, kdyžtak promiň, ale uznej, že jsi tu už dýl nebyla ne...takže články samozřejmě budou přednastavené, ale na táboře není ani wifi ani signál ani elektřina, takže odtamtud vám opravdu psát nebudu moct :/ :(( tak se prosím moc nezlobte. Nwm, jestli mám pozastavit blog, ale když budou ty přednastavené články, tak se to asi "pozastavený blog" nazvat nedá no. Tak já třeba zas napíšu po táboře, ale tábor trvá 14 dní, abyste měli představu :) Tak vám přeju veselé prázky, a ahoj!! :)

Ahoj, tak asi to budu muset řešit takhle...

13. července 2014 v 13:51 | *Anii* |  Novinky...
Ahoj..no takže se vám moc omlouvám, ale mám tu docela velký problém. Teď jsem na chalupě a mám tu jen ntb (táta tu má ještě jeden pc, ale na ten nemůžu), a na tom mi nejde zobrazit komentáře (šlo to dřív, ale teď se to nějak pokazilo a prostě to nejde), tak jestli byste byli tak hodní a posílali mi komentáře do zpráv na mail (víte, jak je tam takový ten rámeček, že mi můžete poslat zprávu) tak tam napíšete jméno článku, podepíšete se a komentář. Komentáře pište i normálně, ale i takhle. Díky za pochopení :)


Recenze: Konec snění

13. července 2014 v 10:18 | *Anii* |  Knížky a já
Název knihy: Konec snění
Autorka: Jacqueline Wilsonová
Hlavní postavy: paní Keatová, Sára, Hetty Featherová (nebo Sapphire Batterseaová), maminka Ida

Knížka je o dívce jménem Hetty Featherová, která vyrůstá v nalezinci. Jednoho dne se dozví, že Ida Batterseaová (služka v nalezinci) je její matka. Dala jí do nalezince, protože se narodila jako nemanželské dítě a Ida by ji neuživila, tak jí dala do nalezince a každý den ji viděla. Takto to bylo až do té doby, než je objevila vrchní sestra Prasečí hlava (tak jí Hetty říkala, protože byla tlustá) a vyhodila Idu z nalezince. Naštěstí jí dala doporučení, takže se Ida nastěhovala k jedné staré paní, kde pracovala jako služka a starala se o ni (vařila apod.). Hetty dál vyrůstala v nalezinci a když jí bylo 14 let, začala pracovat u jednoho spisovatele pana Buchannana, kterého ale Hetty neměla moc ráda - jeho knihy byly nudné a navíc nebyl k Hetty moc milý. Hetty si oblíbila paní Keatovou (hospodyni) a Sáru (také služka, ale její nadřazená). Paní Keatová na ni sice někdy křičela, když se jí něco nepovedlo, ale to byla samozřejmost. Každý den k nim také chodil řeznický pomocník Bertie, který se do Hetty zamiloval a chodili každou neděli odpoledne ven. Hetty ho brala ale spíš jako kamaráda a Bertie chtěl něco víc. Hetty si totiž také kromě své maminky dopisovala se svým nevlastním bratrem Jemem ze své pěstounské rodiny, který si s ní jako malou hrál. sliboval jí také, že si jí vezme, až bude velký, ale to byly ještě malé děti. Tak raději Hetty nic nechce říkat Bertiemu, protože neví, koho si má vybrat. Jednoho dne, když se vrátí ze své nedělní schůzky s Bertiem, přijde Sára se dvěma muži, kteří jí podpírají. Zjistí, že omdlela. Sára totiž chodila na přednášky o duchovním světě, kde si vždycky platí zhmotnění své zemřelé matky.
Jednou se ale stane, že se Hetty oboří na pana Buchannana, kvůli svému deníku, který mu dala na úpravu a přečtení a on ho zatím opisoval. Hetty na něj řve, až jí pan Buchannan řekne, že u něj už skončila. Nedal jí ani doporučení. Tak Hetty jede vlakem (paní Keatová jí dala veškeré svoje úspory a Sára svůj kufr od své matky) za svou maminkou k moři. Cestou ve vlaku se potká s jednou rodinou, která je moc milá, ale když se jich Hetty zeptá, jestli by jejich miminku Floře nemohla dělat chůvu, rozesměje je to. Mysleli si, že žertuje.
Tak Hetty dojede za svou maminkou, ale zjistí, že její maminka je smrtelně nemocná. Má tuberkulózu (nebo já si te´d nevzpomenu co, ale spočívá to v tom, že kašle krev, má strašné záchvaty kašle apod.) a Hetty zavolá doktora Jenkinse, který si s tím prý bude vědět rady. Pan Jenkins nechá přivést sanitku a naloží do ní nemocnou maminku. Hetty slíbí, že se na maminku bude chodit každý den koukat. Neví ale, kde by přespala a tak chodí po pláži a pláče. Potká Maisie, sestřičku malinké Flory, se kterou se potkala ve vlaku. Maisie jí řekne, že se ztratila a Hetty jí pomůže najít zase zpět své rodiče. Ti Hetty moc děkují a ptají se, kdepak ona má maminku. Hetty jim vypoví situaci a oni (jsou tam na prázdninách) jí řeknou, že klidně může bydlet u nich. Každý den se Hetty chodí dívat na svojí nemocnou maminku a taky chodí k jednomu pánovi, který tam provozuje všelijaké podivnosti. Třeba obryni, dvouhlavého muže a jiné takovéhle lidské stvůry. Jednoho dne ale rodina musí jet domů a zeptá se Hetty, jestli nechce jet s nimi. Hetty by moc ráda, ale řekne, že nemůže, protože musí být se svou maminkou. Oni tedy odjedou a Hetty se jde podívat do nemocnice, kde její maminka zase příšerně kašle. Má hrozný kašel, a uprostřed záchvatu zemře. Hetty je bezradná. Uspořádá mamince pohřeb, na který jde jen ona sama.
Potřebuje teď nějakou práci, když Greenwoodovi odjeli (ta rodina, se kterou byla Hetty v apartmánu). Jde tedy k těm zvláštním lidským stvůrám a zeptá se jejich šéfa, jestli by mohla být mořská panna Esmeralda a pán nabídku přijme. Hetty si učije ploutev a druhý den nastupuje do služby. Docela se jí to daří, ale potom už odejde, protože už tam není její drahá maminka a tak je tam vlastně na nic. Řekne si, že vlastně by mohla jít na přednášku jako chodila Sára a požádat o zhmotnění své maminky. Tak tam tedy jde a potká se se Sárou. U vstupu je Emily a vybírá vstupné. Hetty vejde do tmavého pokoje a tam už je madame Bereniké (ta tam přednáší a spojuje lidi s duchovním světem). Hetty tomu sice nevěří, ale je takl zoufalá, že tam šla. Nakonec se zhmotní její maminka. Hetty ale okamžitě pozná, kdo to je. Je to Emily. Hetty se strašně rozzlobí (ale jen uvnitř), ale nic neříká. Ta její "maminka" (Emily) jí políbí na čelo a přednáška skončí. teď už Hetty ví moc dobře, že to není pravda. Žádný duchovní svět neexistuje. Ale nechce to říkat Sáře, která tomu věří a zažívá tak radostné chvíle se svou "maminkou". Sára řekne Hetty, aby šla s ní, že jí paní keatová moc ráda uvidí, a tak Hetty jde. ano, paní Keatová jí moc ráda vidí, ale v kuchyni je ještě někdo. je to nová služka Rose-May. Hetty zjistí, že teď i ona (Rose-May) chodí o nedělních odpoledních s Bertiem ven a strašně jí to rozzlobí, ale nic neříká. Má přece ještě jednoho rodiče. Má ještě OTCE. Tak jde Hetty hledat svého otce.

End....

Boží knížka...určitě doporučuju...nevíte někdo jestli je i pokráčko?

DÁVÁM * * * * * HVĚZDIČEK Z 5!!!!!!

Chalupa - jooop jop bylo to sup sup supeer!! :3 :D

13. července 2014 v 9:26 | *Anii* |  Nejsem doma
Ahoj...tak teď jsem se vrátila od babičky z chalupy a jsem na té naší chalupě :D máme s sebou i našeho kocourka černého a to jsem moc ráda - chudinka malej by byl doma sám. :/ Takže je tu s náma :D má se tu moc dobře - myslím, že se mu tu moc líbí :) má tady určitě i kamarády a navíc máme dost velkou zahradu :) Asi udělám recenzi na některé knížky od Jacqueline Wilsonové - miluju její knížky :3. Tak a ještě k tomu co budu dělat...dneska asi přijede ségra a půjdeme k rybníku, je tam taková velká skluzavka.. :3 I love it :3 No...v poslední době píšu strašně krátké články, nebo vůbec žádné..pls Affska moje omluvte mě... :)
Joo, a ještě něco vám musím říct, je to fakt divný, protože se mi to nikdy nestalo a docela by mě zajímalo jak to... :O ?
Prostě jsem měla total vybitej mobil a šla jsem ho dát do nabíječky...no a najednou prostě když jsem ho strkala do nabíječky (ještě jsem ho tam nestrčila) začal svítit zeleně (tak svítí, když je nabitej) a já ho zapla a nevěřila jsem svým očím!!! XO :OOO Byl nabitej!!! Tak samozřejmě jsem měla radost, že ho nemusim nabíjet a vzít ho s sebou na Onen svět (to je rozhledna s restaurací - byli jsme tam včera), ale na druhou stranu mi to dooost vrtalo hlavou... Takže pokud byste si s tím někdo věděl rady, napište pls do komentářů... moc dík!! :D A jinak, taky bych potřebovala nějaký nápad na video - už doost dlouho jsem na YouTubku nebyla a navíc nemám zaplej AVG (AntiVirus), takže ten test mi asi bude muset udělat mamka nebo taťka...no nwm, snad se to nějak vyřeší a nebudu mít zavirovanej ntb...

Tak si pěkně užijte prázky, a pls Affska nezlobte se, když moc nebudu obíhat, tedy aspoň ne pravidelně. :(
Ahoooj! Vaše *Anii*

Prázky...výzo? :O XD

5. července 2014 v 9:59 | *Anii* |  Nejsem doma
Ahoj...co prázky? :) kdepak jste byli? :O :D XD Já v Rakousku - ve Vídni a v Hallstattu a tam v solnejch dolech a v ledovejch jeskyních.... (na fotky se můžete podívat na fb - www.facebook.com/ana.chichichi). Taky jsme byli na třech ferratách a z toho i na Dachsteinu!!!! *o* <3 I ♥ it :* Takže....jsem opět aktivnííí!!!!! :D

A...............ahoj no

5. července 2014 v 9:39 | *Anii* |  Novinky...
Ahoj, tak asi bude s blogem konec. Už na to prostě nemám čas, na počítači skoro vůbec nejsem.................
Takže ještě to neni stopro jistý ale asi jo. Nevim už ani moc co psát...a teď si mě asi všichni vymazali z affs, protože jsem tu nebyla dlouho...tak mi pls napište, co myslíte, mám skončit s blogem????? :O :(